Piramidy w Gizie – kłamstwa historii.

espyrami

Co tak naprawdę wiemy o starożytnych cywilizacjach tego świata? Czego nas uczono, a co powinniśmy wiedzieć? Czy współczesna nauka mówi nam całą prawdę, czy też od dzieciństwa wprowadza nas w błąd?

Oto kilka interesujących faktów, które pozwolą nam dostrzec to, czego dotąd nie widzieliśmy.

1. Egiptolodzy mówią nam, że piramidy w Gizie powstały w 2 500 r p.n.e.

Czy istnieją jakiekolwiek dowody, które potwierdzają tę teorię?

Edgar Cayce (czyt kejsi) medium żyjące w latach 1877 – 1945, potrafił wprowadzić się w stan hipnozy na żądanie. Podczas hipnotycznych transów zadawano mu pytania, na które odpowiadał. nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby część z tych przepowiedni nie okazała się prawdziwa. W 1932 roku zapytano go o Wielką Piramidę. Stwierdził, iż została zbudowana w 10 500 r. p.n.e. Dziś wiemy, że piramidy w Gizie są ziemskim odpowiednikiem układu gwiazdozbioru Oriona.

Imp_4_28_03

Kilkadziesiąt lat później Robert Bauval – belgijski badacz historii starożytnego Egiptu przeprowadził symulację komputerową, chcąc sprawdzić kiedy konstelacja Oriona była najniżej nad horyzontem. Okazało się, że 10 500 lat p.n.e. Na równi z Wielką Piramidą. Jest to bardzo dziwny zbieg okoliczności. Jeśli te dwa przypadki nie są żadnym dowodem, to przynajmniej zmuszają do głębszego zastanowienia się nad tą kwestią.

Historię można potwierdzić dopiero od 680 r p.n.e. poprzez porównanie z archiwami Greków i Rzymian. Wszystko to, co było przed tym okresem spowija mgła.

Nie ma też dowodu na to, by to Cheops był budowniczym Wielkiej Piramidy, jak niektórzy twierdzą. Ponieważ nie wiemy kiedy, ani jak długo rządził. Tak, jak w przypadku innych faraonów, nie dysponujemy tekstami historycznymi.

2. Piramidy w Gizie były grobowcami.

Właściwie nie wiadomo dlaczego przyjęto taką koncepcję i dlaczego powiela się ją w podręcznikach do historii. Otóż w piramidach na Płaskowyżu Giza nie znaleziono choćby śladów Mumii. Mało tego. Wewnątrz owych piramid, nie ma hieroglifów, które mogłyby świadczyć o tym, iż spoczywał utaj władca. Grób Tutenchamona odnaleziono w grobowcu wykutym w skale, nie w piramidzie.

Jedynie w Sakkarze, piramidzie schodkowej odnaleziono mumię. Należała do faraona Snofru. Jednak Sakkara leży w znacznej odległości od Gizy a tamtejsze monumenty są zbudowane zupełnie inaczej.  

3. Starożytni Egipcjanie używali prymitywnych narzędzi.

Powszechnym twierdzeniem jest to, że starożytnie znali jedynie prymitywne narzędzia, takie jak kamienny przecinak ręczny, młotek czy lina. 

Spójrzcie na zdjęcie poniżej. Przedstawia ono część podłoża skalnego w Sakkarze. Zwróćcie uwagę, że po lewej i po prawej stronie zdjęcia widać fragmenty skały o innej powierzchni niż pozostałą część. Czy tak płaską powierzchnię można uzyskać przy pomocy młotka i łuta? Sądzę, że ten młotek i dłuto musiały być zaopatrzone w coś więcej niż żelazne ostrze. 

posadka2

 Inny przykład to nietypowe „dziury w ziemi”. Ten poniżej ma średnicę 55 cm i głębokość 6 metrów. Czy możecie sobie wyobrazić w jaki sposób wykonać taki otwór przy pomocy ręcznego przecinaka?

dziura_0

Poza zdjęciami są inne zastanawiające kwestie:

A. Tunel, który prowadzi pod Wielką Piramidę do dolnej komnaty ma długość 90 metrów. Utrzymanie stałego kąta nachylenia na tak długim odcinku wymaga niezwykłej precyzji. Są do tego potrzebne odpowiednie narzędzia. Nie da się tego zrobić przy pomocy liny.

B. Górna komnata zachowuje idealny pion i poziom mimo tysięcy lat istnienia. Mimo trzęsieniom Ziemi.

C. Wartość odchylenia piramidy nie przekracza 1 mm.

D. Piramidy przetrwały liczne trzęsienia ziemi. Jedno z nich w XIII w zrównało z ziemią Kair, a w Piramidzie nie ma najmniejszego śladu pęknięcia.

E. Piramidę ustawiono w osi północ-południe.

F. Przy pomocy kamiennych młotów i lin zbudowali jeden z Siedmiu Cudów Świata – ostatni, który przetrwał.

 

4. Starożytni Egipcjanie nie znali koła!

Przyznam szczerze, iż byłem zdumiony, gdy w jednym z filmów dokumentalnych o starożytnym Egipcie usłyszałem właśnie takie stwierdzenie. W jaki więc sposób wykonywali przedmioty jak Dysk Księcia Sabu na zdjęciu poniżej? Średnica dysku wynosi 60 cm.

Disk_of_Sabu 

Każdy inżynier stwierdzi, że jest to część maszyny, nie zaś waza jak stwierdził znalazca przedmiotu.

5. Położenie piramid w Gizie jest czystym przypadkiem i nie ma związku z innymi tego typu miejscami na Ziemi.

Zupełnie przypadkowo Giza znajduje się w centrum masy lądu stałego Ziemi. Starożytni Egipcjanie musieli znać położenie kontynentów.

Powierzchnia podstawy Piramidy Słońca w Meksyku jest równa pow. podstawy Wielkiej Piramidy.

Czerwona linia na zdjęciu poniżej łączy ze sobą Wyspę Wielkanocną, geoglify w Nazca w Peru i Gizę.

shot0011 

Miejsca te łączy ze sobą typowy sposób ułożenia kamiennych bloków. Takich przykładów jest wiele. Cusco, Teotichuacan, Ankor Wat itp.

Mój ulubiony argument stawiany przez archeologów to: Przecież bobry na całym świecie stawiają takie same żeremia, a przecież się nie znają.

6. Egipcjanie nie znali pojęcia metra ani zaawansowanej matematyki.

Wobec tego, przy pomocy jakich obliczeń wybudowali tak skomplikowaną konstrukcję? Czy przypadkiem obwód podstawy piramidy Cheopsa podzielony przez podwójną wysokość daje liczbę Pi = 3,1415? 

Inna interesująca matematyczna zależność: Średnica naszej planety na równiku wynosi 12756326 m. Ziemski dzień trwa 86400 sekund. Podziel metry przez sekundy, a otrzymasz wysokość piramidy, czyli 147,64 m.

Piramidy egipskie można również badać uwzględniając tzw „złoty podział”, czyli liczb Phi (czyt fi).

Skąd starożytni Egipcjanie znali „złotą liczbę”?

7. Wielką Piramidę wybudowano w 20 lat.

images Warto odnieść się również do punkty 3-go.

Piramida Cheopsa została wybudowana z ponad 2 milionów kamiennych bloków. Wbrew pozorom, każdy ma inną wielkość i kształt. Do tego 130 granitowych bloków o wadze od 12 do 30 ton, transportowanych z kamieniołomu oddalonego o 800 km. Podsumujmy:

- 20 Lat pracy

- 12 godzin dziennie

- 365 dni w roku

To daje jeden blok układany co 2 i pół minuty. Do tego należy dodać granitowe komnaty i zewnętrzną warstwę, którą niegdyś pokryta była piramida.

Dla porównania: Piramida w Teotihuacan została wybudowana w 150 lat, przy czym jest dwukrotnie mniejsza.

8. Piramida Cheopsa ma 4 równe, płaskie ściany.

Nieprawda. W zasadzie ma ona 8 boków. Zdjęcie poniżej wskazuje na to, że ściany piramidy są lekko wklęśnięte.

shot0002

Zaobserwowano to dzięki zupełnemu przypadkowi. Podczas rutynowego lotu sił lotniczych, jeden z żołnierzy wykonał zdjęcia piramid. Zostało zrobione podczas równonocy jesiennej przed 2 wojną światową.

images7LDG54

Egiptolodzy twierdzą, że nie zaplanowano tego. To był wypadek wynikający ze struktury budowy. Następnie nałożono wierzchnią warstwę po to, by ukryć niedoskonałość. A Gdy ta warstwa odpadła, przypadkiem piramida zaczęła wskazywać równonoce. Żenujące, nonsens, wstyd i ignorancja.

Załóżmy, że tak mogło się stać. Piramida zapadła się do środka. Złamała się na pół. Ale czy zupełnie przypadkiem złamała się na cztery równe części? 

„Chciałbym, abyście się obudzili i uważniej popatrzyli na to, czemu się przyglądacie.”

Hakim Awyan.