Najlepsze covery znanych utworów, które powinniście usłyszeć…

 

Marylin Manson – „Tainted Love”Utwór skomponowany przez Eda Cobba oraz nagrana przez Glorię Jones w 1964 roku. Marylin Manson nagrał własną wersję „Tainted Love” na potrzeby filmu „To nie jest kolejna komedia dla kretynów” w 2001 roku.

Emil Bulls – „Take On Me”Cover grupy AHA na wydany na albumie „Hunting High and Low” w 1985 roku.

Nickelback – „Sharp Dressed Men”Hardrockowa wersja przeboju legenrdarnych ZZ Top „Sharp Dressed Men” wydanego na albumie „Eliminator” w 1983 roku.

Seether – „Careless Whisper”

Niesamowita wersja przeboju George’a Michael’a z 1894 roku wydana na albumie „Make It Big”

Alien Ant Farm – „Smooth Criminal”Jeden z najbardziej znanych cover’ów. Przebój Michael’a Jackson’a z albumu „Bad” 1987.

Korn – „Another Brick In The Wall”Cover brytyjskiego zespołu Pink Floyd, wydanego na albumie „The Wall” w 1979 roku.

Elvis Presley – „Hound Dog”Najbardziej zazna wersja „Hound Dog” nagrana w 1952 roku przez Willie Mae „Big Mama” Thornton. Przebój „Hound Dog” nagrało wielu wykonawców. M. in: Jimmy Hendrix, John Lenon, The Rolong Stones, Eric Claptop czy John Travolta.

Nirvana – „The Man Who Sold the World”Wersja kompozycji autorstwa brytyjskiego muzyka Davida Bowie’go wydana na albumie „The Man Who Sold The World” w 1970 roku.

Johnny Cash – „Hurt”Oryginalna wersa nagrana została przez Nine Inch Nails w 1995 roku i wydana na albumie „Downward Spiral”.

Michael Jackson – „Ain’t No Sunshine”Wersja młodego Michaela Jacksona nagrana w 1972 roku. Rok wcześniej utwór skomponował Bill Withers.

A Perfect Circle – „Imagine”Piosenka nagrana przez byłego członka The Beatles, Johna Lenona w 1971 roku i wydana na albumie o tej samej nazwie.

The Beatles – „Twist and Shout”Hit The Beatles z płyty „Please Please Me” 1964, pierwotnie nagrany przez zespół Top Notes w 1961 roku.

Frank Sinatra – „My Way”Jest angielską wersją (1968) francuskiej piosenki Comme d’habitude z 1967 roku, napisanej przez Claude’a Francois i Jacquesa Revaux. Frank Sinatra był pierwszym i najbardziej znanym wykonwacą tego utworu.

Eva Cassidy – „Fields od Gold”Cover singla nagranego przez Stinga w 1994 roku.

Guns N’ Roses – „Knockin’ on Heaven’s Door”Jeden z najczęściej przerabianych utworów w historii, skomponowany przez Boba Dylana w 1973 roku. Wersja Guns N’ Roses została na grana w 1987 roku i wydana na minialbumie „Live From The Jungle”.

Marylin Manson – „Sweet Dreams (Are Made of This)Singiel nagrany pierwotnie przez Eurythmics w 1983 roku.

Nirvana – „Where Did You Sleep Last Night”Leadbelly nagrał ten utwór w 1944 roku. Jest jednym z najsłynniejszych czarnoskórych mzyków XX wieku. Sam Kurt Cobain tuż przed wykonaniem utworu powiedział, że Leadbelly jest jego ulubionym wykonawcą.

Sinéad O’Connor – „Nothin Compares 2 U”Nagrany w 1990 roku singiel, jest wersją zespoły The Family – założonego przez Prince’a – z 1985 roku.

Gary Jules – „Mad World”Utwór pierwotnie nagrany przez grupę Tears For Fears i wydana w albumie „The Hurting” w 1982 roku. Gary Jules, wspólnie z Michaelem Adrews’em nagrali wersję „Mad World” specjalnie do ścieżki dźwiękowej filmu „Donnie Darko”.

Jose Gonzalez – „Heartbeats”Utwór skomponowany przez grupę The Knife do albumu „Deep Cuts” wydanego w 2002 w Szwecji. Gonzalez nagrał własną wersję w 2005 roku.

Jeff Buckley – „Hallalujah”Utwór „Hallalujah” skomponował Leonard Cohen w 1994 roku. Pierwszy cover, autorstwa Johna Cale’a pojawił się w 1991 roku. Jeffa Buckley’a zainspirowała właśnie druga wersja. Jego wykonanie pojawiło si na albumie „Grace” w 1994 roku.

Israel „Iz” Kamakawiwoʻole – „Somewhere Over The Rainbow”„Somewhere Over The Rainbow” w wykonaniu aktorki Judy Garland w filmie „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” zdobyła Oscara za Najlelepszy Utwór w 1938 roku. „Iz” nagrał kawałek w 1993 roku, który znalazł się na albumie „Facing Future”.

Homeless Mustard Sings „Creep”Cover pierwszego singla Radiohead z 1992 roku. Nie wiem co powiedzieć… Przepiękne wykonanie…